Organizacja szkolenia lub biznesowego spotkania zawsze jest poprzedzona długim okresem przygotowań. Należy z odpowiednią starannością dopracować wszystkie szczegóły, wybrać miejsce, zaprosić gości i zapewnić im komfortowe warunki w trakcie całego wydarzenia. Oznacza to, że również jedzenie serwowane wszystkim uczestnikom musi spełniać ściśle określone standardy. Warto więc w takiej sytuacji skorzystać z usług profesjonalistów, sprawdza się w tym przypadku dobra firma cateringowa.

Estetyka, wygoda, smaczne jedzenie, czyli profesjonalny catering na szkolenia i konferencje

Formuła każdego spotkania będzie decydować o tym, w jaki sposób powinno się podać jedzenie gościom. Jeżeli w grę wchodzi jedynie krótka przerwa w trakcie szkolenia, najlepiej sprawdzi się serwis kawowy, na którym podane będą również przystawki, koreczki, przekąski czy słodkie wypieki. Konferencje, warsztaty i szkolenia mogą się odbyć w małym, kameralnym gronie. Mogą jednak być również organizowane dla dużych grup, kilkudziesięciu, a czasem nawet i kilkuset osób. W takich sytuacjach potrawy, które są podawane gościom, muszą być nie tylko ładnie zaprezentowane, ale również przygotowane w wygodnej formie do spożycia. 

Każdy, kto brał udział w takim spotkaniu doskonale wie, że często przerwę kawową spędza się na stojąco, jednocześnie rozmawiając z pozostałymi uczestnikami. Dobrze sprawdzają się wtedy różnego rodzaju przekąski na zimno, które będzie można wygodnie położyć na małym talerzyku. Więcej zaangażowania wymaga odpowiednie zorganizowanie przerwy obiadowej, podczas której każdy z uczestników będzie mógł na spokojnie zjeść coś na ciepło. Trzeba zatem właściwie przystosować miejsce i zapewnić miejsca siedzące dla gości. Takie posiłki również muszą być estetycznie i elegancko zaprezentowane, ale jednocześnie nie mogą sprawiać nadmiernych problemów w trakcie konsumpcji. Częstym rozwiązaniem wybieranym na takie wydarzenia są zatem różnego rodzaju zupy krem, pieczenie, filety lub makarony. Można ograniczyć się do nieco mniejszych posiłków, jakimi są przekąski na ciepło. Wygodnym wyjściem jest przygotowanie klasycznego finger food menu, czyli zawierającego dania, które można bez problemu zjeść bez użycia sztućców.

Wybierz profesjonalny catering – wysoka jakość obsługi klienta biznesowego

Nawet najlepsze i najsmaczniejsze jedzenie nie sprawi, że goście będą w pełni zadowoleni, jeśli będą mieli jednocześnie poważne zastrzeżenia co do obsługi całego spotkania. Należy więc dołożyć wszelkich starań, by personel, który będzie obecny na szkoleniu czy konferencji biznesowej, był do tego właściwie przeszkolony. Musi szybko odnaleźć się w tej sytuacji, szybko reagować, a jednocześnie dbać o uczestników spotkania. To ważne zwłaszcza w przypadku jedynie krótkich przerw na posiłek. Oznacza to, że w krótkim czasie należy zapewnić wszystkim dostęp do serwisu kawowego, przekąsek czy innych posiłków. Wiadomo bowiem, że uczestnik szkolenia nie będzie zadowolony, jeśli część warsztatów go ominie, ponieważ musiał stać w kolejce po kawę. Zatem obsługa musi przebiegać sprawnie i bezproblemowo. Ważne jest też dbanie o estetykę i porządek w miejscu, gdzie goście będą spożywać posiłki. Sterta brudnych naczyń wokół może mocno utrudniać budowanie profesjonalnego wizerunku. Dlatego też dobry catering musi zapewnić również przyjemną atmosferę dla wszystkich uczestników.

Szkolenia, konferencje biznesowe i wiele więcej z profesjonalnym cateringiem

Usługi cateringowe to branża, z której chętnie korzysta wiele przedsiębiorstw. Dobrze sprawdzają się nie tylko przy okazji organizowania warsztatów czy dużych konferencji. Wykorzystywane są również na firmowych bankietach, wigiliach z pracownikami czy też przy posiłkach na co dzień w przerwie na lunch. Dużą wygodą jest możliwość wyboru cateringu mieszanego, można zatem zdecydować się zarówno na posiłki z kuchni tradycyjnej, jak i dania wegetariańskie. Wszystko po to, by wpisać się w gusta jak największej liczby gości, a przez to, by również budować dobry wizerunek i relacje całego przedsiębiorstwa.