Nie spędzaj Wigilii w kuchni

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas w roku. Stworzenie wyjątkowej atmosfery wymaga jednak wielu starań. Również przygotowanie kolacji wigilijnej wiąże się z wieloma godzinami spędzonymi w kuchni. Warto wobec tego powierzyć przygotowanie świątecznych potraw firmie cateringowej.

Tradycja kolacji wigilijnej

Święta Bożego Narodzenia wiążą się z głęboko zakorzenionymi w kulturze polskiej tradycjami, które są  mocno pielęgnowane i przekazywane z pokolenia na pokolenie. Przygotowania do celebracji tego wyjątkowego czasu zaczynają się jednak dużo wcześniej. Świąteczne porządki, dekorowanie domów czy strojenie choinki to czynności, które są stałym punktem przygotowań w każdym polskim domu. Najważniejszym elementem Świąt Bożego Narodzenia jest bez wątpienia kolacja wigilijna. Ten szczególny wieczór w roku również ma swoje tradycje kulinarne. Od wieków nasze babcie, a później mamy przygotowywały wigilijne, tradycyjne potrawy i wypieki z receptur stosowanych przez pokolenia. Tradycja wymaga bowiem przygotowania dwunastu potraw wigilijnych, wśród których obowiązkowymi daniami są między innymi karp, barszcz z uszkami, pierogi z kapustą i grzybami czy też kompot z suszonych owoców. Przygotowanie tradycyjnej kolacji wigilijnej wiąże się  niejednokrotnie z kilkoma dniami wytężonych przygotowań.

Nuta współczesności

Mimo upływu czasu tradycje wigilijne nadal praktykowane są w polskich domach. Wierność tradycji pozostała bowiem taka sama. Jedyne, co uległo zmianom, to jej forma. Kolacja wigilijna jeszcze kilkanaście lat temu była zdecydowanie dużo skromniejsza. Na stołach widniały podstawowe, tradycyjne potrawy. Obecnie w polskich domach spotkać możemy się  z tradycyjnymi potrawami, jednak już w bardziej nowoczesnych wydaniach. Wynika to z łatwego dostępu do różnorodnych produktów, którymi chętnie urozmaicamy nie tylko codzienne, ale i świąteczne menu. W ten sposób tradycyjny barszcz czerwony bądź zupa grzybowa zastępowana bywa zupą rybną lub zupą migdałową. W ten sposób zyskujemy zupełnie nowe potrawy, które zachowują nutę tradycji. Oprócz samych potraw dużą wagę przywiązuje się również do wizualnego charakteru dań. Wigilijny stół cieszy nie tylko nasze podniebienia, ale również oczy.

Wigilijny catering

Przygotowanie tradycyjnej i wykwintnej kolacji wigilijnej wymaga niejednokrotnie nawet kilku dni spędzonych w kuchni. Obecnie jednak nie każdy może pozwolić sobie na tak długi czas przygotowań. Żyjemy bowiem w czasach kiedy wiele osób pochłoniętych jest pracą, w której spędza mnóstwo czasu. Nierzadko, ostatnie dni przed Świętami Bożego Narodzenia wymagają spędzenia go w miejscu pracy, by wywiązać się z obowiązków czy pozamykać  zawodowe sprawy. W ten sposób świąteczne dni stają się jedynym momentem na odpoczynek i spędzenie czasu z bliskimi. Wówczas idealnym rozwiązaniem staje się skorzystanie z dostępnych na rynku ofert firm cateringowych. Dzięki nim to właśnie firma cateringowa przygotuje część, a nawet całość tradycyjnych potraw na nasz stół wigilijny. Oferty cateringowe są niezwykle elastyczne. Możemy wybrać dowolne menu zgodne z naszymi potrzebami i upodobaniami. Oprócz gotowych ofert wiele firm pozwala także na sporządzenie własnego, indywidualnego menu.

Dzięki możliwości skorzystania z oferty firmy cateringowej możemy zapomnieć o długich godzinach w kuchni spędzonych na przygotowaniu nierzadko bardzo pracochłonnych potraw kuchni polskiej. Dzięki temu zyskujemy czas na odpoczynek bądź czas, który możemy spędzić z bliskimi i cieszyć się wyjątkową atmosferą Świąt Bożego Narodzenia. Wigilijny catering idealnie sprawdzi się również na dużych, rodzinnych wigiliach, na które często zapraszamy nie tylko rodzinę, ale i bliskich przyjaciół. Organizacja takiej kolacji wiąże się bowiem z większą ilością przygotowań. Wigilijny catering to także idealne rozwiązanie dla firm, które coraz częściej decydują się na organizację wigilii firmowych. Jest to doskonały czas na zacieśnienie więzi wśród pracowników i przełożonych oraz wyjątkowa forma podziękowania z wspólnie włożony trud w rozwój firmy.