Pięćdziesiąte, okrągłe urodziny to wydarzenie wyjątkowe i właśnie tak należy do nich podchodzić. Podczas organizowania imprezy warto postawić na coś specjalne – zarówno dla solenizanta, jak i zaproszonych gości. Szukasz pomysłu na 50. urodziny?  Poniżej mamy dla Ciebie kilka ciekawych propozycji.

Przyjęcie urodzinowe z okazji 50-tki – o czym warto pamiętać?

 Sposobów na świętowanie tego szczególnego dnia jest mnóstwo, dlatego na samym początku dobrze będzie rozważyć kilka kwestii i zastanowić się nad ogólnym kształtem imprezy – jaki będzie motyw przewodni, gdzie odbędzie się zabawa i kto zostanie zaproszony.

 • Jeżeli planujesz przyjęcie w gronie najbliższych, pomyśl o imprezie w domu. Zaoszczędzisz nieco środków, a jednocześnie zadbasz o przyjemną atmosferę. Oczywiście nie oznacza to, że wszystkim musisz zajmować się własnoręcznie. Pomocny okaże się między innymi catering, do którego przejdziemy jeszcze w dalszej części tekstu.
 •  A jeśli ten wyjątkowy jubileusz chcesz świętować w gronie całej rodziny, zastanów się nad wynajęciem większej sali. Imprezę urodzinową z okazji 50. urodzin warto zorganizować na przykład w restauracji, hotelu, klubie, czy też pubie. Ostateczny wybór zależy od tego, jak dużo będzie zaproszonych gości.
 •  Wybór miejsca to oczywiście nie wszystko. Skupić trzeba się na menu i wystroju pomieszczenia. Do tego dojść mogą dodatkowe atrakcje, z których skorzysta jubilat, jak również zaproszeni goście. Spore znaczenie ma to, ile pojawi się dorosłych, a ile dzieci.

Planowanie najlepiej zacząć od ustalenia budżetu, a także zorientowania się w cenach rynkowych. Mowa tu zarówno o jedzeniu i napojach, jak i wynajęciu oraz udekorowaniu sali. W ten sposób łatwiej będzie Ci podjąć wszelkie decyzje.

Jaka niespodzianka na 50. urodziny? Co zorganizować dla jubilata?

 Jeżeli zajmujesz się przygotowaniem przyjęcia dla bliskiej osoby, zadbaj o to, aby uczcić ten dzień w wyjątkowy sposób. Dobrym pomysłem okazać się może przyjęcie niespodzianka. Naturalnie przeprowadzone tak, aby zaskoczyć niczego niespodziewającego się solenizanta. W takim przypadku najlepiej postawić na zabawę w lokalu – dla niepoznaki zawsze możesz powiedzieć, że zabierasz mamę, tatę, siostrę, brata, przyjaciela bądź przyjaciółkę na uroczystą kolację lub zwykłe spotkanie w bliskim gronie. Przyjemne zaskoczenie na twarzy bliskiej osoby to bardzo miły widok.

O czym jednak pamiętać, by 50. urodziny okazały się rzeczywiście udane? Warto pomyśleć o motywie przewodnim zabawy. Świetnym pomysłem będą chociażby zabawa na 50 lat na wesoło, podobnie jak przyjęcie powiązane w jakiś sposób z zainteresowaniami solenizanta. 50. urodziny w stylu filmowym, podróżniczym, literackim – rozwiązań jest mnóstwo. Oczywiście nie zapominaj o wyborze odpowiedniej muzyki!

Catering na urodziny – czy warto?

 Jeżeli chcesz przygotować wyjątkowe przyjęcie, ale obawiasz się, że nie dasz sobie ze wszystkim rady, postaw na pomoc specjalistów. Nasza firma oferuje profesjonalne usługi cateringowe o charakterze kompleksowym. Dzięki temu łatwiej będzie Ci zorganizować 50. urodziny. Proponujemy między innymi:

 • przygotowanie menu zawierającego dania ciepłe, napoje, desery i przekąski,
 • dostarczenie jedzenia,
 • specjalistyczną obsługę kelnerską,
 • pomoc w przygotowania, związaną chociażby z dekorowaniem sali.

Wspólnie przygotujemy plan przyjęcia i zadbamy o to, aby goście i jubilat byli zachwyceni. W ten sposób zaoszczędzisz mnóstwo czasu, a także nerwów.

Jakie mogą być atrakcje na urodziny?

 Jeśli zastanawiasz się, jak z okazji 50. urodzin, nie możesz ograniczać się wyłącznie do załatwienia sali, posiłków i oprawy muzycznej. Warto zadbać również o atrakcje dla gości w każdym wieku. Zyskasz dzięki temu pewność, że nikt w trakcie zabawy nie będzie się nudził.

 • Wracając jeszcze na chwilę do muzyki, częstym wyborem na imprezę urodzinową jest wynajęcie DJ-a, który nie tylko zadba o właściwe piosenki, ale też zabawi gości i będzie prowadził całe wydarzenie.
 • Jeżeli na przyjęciu z okazji 50. urodzin ma pojawić się dużo dzieci, pomyśl o zatrudnieniu animatora. To osoba, która zorganizuje im czas, zabawy i zrobi wszystko, aby były zadowolone i dobrze spędziły ten czas.
 •  Kolejnym pomysłem na 50. urodziny, tym razem dla starszych, jest pokaz barmański. Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby barman został z Wami przez cały dzień, serwując gościom pyszne drinki (również bezalkoholowe).
 •  Wzorem zabaw weselnych, postawić możesz też na wodzireja, a więc osobę, która zorganizuje i poprowadzi różnego rodzaju zabawy taneczne, zabawne, a czasem nawet oryginalne.

 Pomysł na 50. urodziny powinien uwzględniać także prezenty. W przypadku okrągłych rocznic ich wybór może okazać się naprawdę trudny. Na pewno warto zadbać o to, aby był on z jakiegoś powodu wyjątkowy. Dobrym rozwiązaniem na pewno będą podarunki nawiązujące do zainteresowań i pasji jubilata. Miłośnik muzyki na pewno będzie zadowolony z płyty ukochanego artysty, zapalony fotograf ucieszy się z aparatu lub dodatkowego obiektywu, a fan sportu z chęcią wybierze się na mecz.

A jeśli chcesz postawić na oryginalny prezent, pomyśl o wspólnym wyjeździe w ciekawe miejsce, wizycie w parku rozrywki, czy też o czymś stworzonym własnoręcznie. Takie upominki najlepiej nadają się do tego, aby dać wyraz uczuciu i przywiązaniu.

Jak zaskoczyć gości na urodzinach?

 W jaki sposób zorganizować 50. urodziny, by zachwycić gości? Poza dobrym jedzeniem, muzyką i zabawami, zastanów się nad atrakcjami, których nie spotyka się często. Może być to lot widokowy samolotem, występ artystyczny, kabaret specjalnie wynajęty na tę okazję, dmuchany plac zabaw, tańce w plenerze, a nawet fajerwerki! Wiele zależy od Twojej pomysłowości i od posiadanego budżetu.

Jedno jest pewne – 50. urodziny to na tyle wyjątkowe wydarzenie, że do jego organizacji warto podchodzić w sposób przemyślany. Należy zadbać o wszystko, aby zagwarantować niezapomniane wrażenia gościom i solenizantowi. Z tego właśnie powodu dobrym rozwiązaniem okazać się może współpraca z profesjonalistami. Nasza firma cateringowa pomoże Ci zorganizować 50. urodziny, które zostaną zapamiętane na długo.