catering na szkoleniu lub konferencji

Konferencje i szkolenia organizowane przez firmy bardzo często uzupełniane są o poczęstunek dla gości. Staje się on powoli nieodzownym elementem tego typu wydarzeń. Jego organizacja powierzana jest najczęściej zewnętrznym firmom cateringowym. Jak powinien wyglądać catering na szkoleniach i konferencjach?

Ważny punkt każdego szkolenia lub konferencji

Organizując szkolenie bądź konferencję biznesową, bez względu na ich charakter, warto zadbać o odpowiednią oprawę takich wydarzeń, również w aspekcie kulinarnym. Oferty firm cateringowych dostępne obecnie na rynku są niezwykle bogate i pozwolą na idealne dopasowanie poczęstunku do miejsca i charakteru eventu. Bez względu na to, czy organizujemy kilkugodzinne spotkanie czy całodniową konferencję krótka przerwa na kawę czy lunch będzie idealnym uzupełnieniem każdego wydarzenia. Nie tylko pozwoli na chwilę odpoczynku i regenerację sił, ale także stanie się momentem, kiedy goście na moment zapomną o oficjalnym charakterze spotkania i pozwolą sobie na kilka chwil swobody.

Dopasowany do potrzeb

Catering warto dopasować do indywidualnego charakteru imprezy, na której będzie serwowany. W przypadku szkoleń bądź konferencji, wydarzenia te wymagają skupienia, zarówno ze strony szkoleniowców czy mówców, ale także ze strony słuchaczy. Wiąże się to z napięciem, a nawet lekkim stresem, który kosztuje nas sporo energii. W takich przypadkach, nawet krótkie przerwy mogą pozytywnie wpłynąć na przebieg wydarzenia i samopoczucie jego uczestników. Na nieco krótszych konferencjach czy szkoleniach idealnie sprawdzi się przerwa kawowa. Jak powszechnie wiadomo, kawa idealnie smakuje w towarzystwie słodkich przekąsek i deserów, o które warto zadbać. Uzupełnieniem przerwy kawowej może być także serwowanie gościom kanapek bądź przekąsek. Kolorowe, wykwintne, eleganckie mini kanapeczki to niezwykle uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdej sytuacji.

Różnorodność smaków i form jest ogromna, dlatego każdy z gości znajdzie wersję zgodną ze swoimi upodobaniami i preferencjami. W przypadku dłużej trwających wydarzeń, oprócz przerwy kawowej, warto zapewnić uczestnikom przerwę na lunch bądź inny ciepły posiłek. Może to być bar sałatkowy, który trafi w gusta wszystkich tych, którzy dbają o zdrowe żywienie. W ofertach dostępna jest także cała paleta pozostałych dań obiadowych, nie tylko pochodzących z kuchni polskiej, ale i zagranicznej. Jedynym ograniczeniem stają się tutaj walory smakowe oraz wyobraźnia kulinarna klienta. Istotne jest, aby ofertę dobrać nie tylko do wielkości i charakteru wydarzenia, ale przede wszystkim do preferencji jego uczestników. Nie warto również przesadzać z ilością serwowanych dań. W takiej sytuacji należy skonsultować swoje pomysły oraz dokładnie omówić potrzeby i oczekiwania ze specjalistami, którzy, dzięki niejednokrotnie wieloletniemu doświadczeniu, skomponują ofertę cateringową idealnie dopasowaną do każdego klienta.

W pełni profesjonalny

Catering uzupełniający konferencję bądź szkolenie biznesowe powinien być w pełni profesjonalny. Bez względu na charakter wydarzenia oraz jego zasięg warto zadbać o najwyższą jakość usług, która objawiać się powinna nie tylko wyśmienitymi doznaniami smakowymi, ale także walorami wizualnymi i estetycznymi. Profesjonalna firma cateringowa zadba o wykwintne, eleganckie, dopracowane w każdym detalu potrawy i przekąski, które zadowolą kubki smakowe wszystkich uczestników oraz wprawią w zachwyt formą podania. W ten sposób wydarzenie organizowane przez naszą firmę zostanie pozytywnie odebrane nie tylko pod względem merytorycznym, ale i organizacyjnym, co pozytywnie wpłynie na jej wizerunek.

W ofertach firm cateringowych niejednokrotnie także pojawia się możliwość skorzystania z bieżącej obsługi klientów oraz kontroli usług cateringowych już podczas trwania wydarzenia. W ten sposób oprócz idealnie skomponowanego menu zyskujemy profesjonalną obsługę gości podczas wydarzenia.