Elegancki bankiet firmowy

Elegancki bankiet biznesowy rządzi się swoimi prawami. Jego organizacja pod względem gastronomicznym musi znajdować się na najwyższym poziomie. Należy zadbać nie tylko o wygląd serwowanych dań, ale i o samą jakość użytych do tego celu składników i produktów spożywczych.

Ciekawa prezentacja posiłków

Masters Catering Warszawa, jako lider na rynku usług gastronomicznych uważa, iż wszystkie serwowane dania warto podać w taki sposób, aby zapewniały one eleganckim bankietom czy imprezom firmowym oryginalny, unikalny i niepowtarzalny charakter. W konsultacji z klientem, warto jest ustalić, jakiego typu jest to impreza i jaka jest przewidywana ilość jej uczestników. Ponadto, należy wybrać odpowiedniej wielkości stoły tak, aby pomieściły one wszystkie podane dania i nie sprawiały wrażenia chaosu czy braku ładu.

W przypadku kanapek bankietowych oraz przekąsek słodkich i słonych trendem jest dekorowanie ich i układanie na pięknych paterach. Można wybrać styl eko i zdecydować się na drewniane lub też zastosować klasyczne i wybrać patery szklane. Położone na nich przekąski bankietowe będą wyglądały apetycznie i zachęcająco. Profesjonalne firmy cateringowe stosują ciekawe sposoby na ozdabianie mini przekąsek np. kawałkami owoców czy dekoracją ze świeżych ziół, kiełków czy finezyjnie wykrojonych warzyw.

Aptecznie podane słodkości

W przypadku domowych słodkości – kawałków ciasta, można połączyć je ze wspomnianymi wcześniej owocami, jak i zestawić z ciekawie zaprezentowanymi słodkościami w postaci landrynek, czekoladek czy muffinek. Ciasto warto pokroić w niezbyt duże, równej wielkości trójkąty. W przypadku tarty czy tortów, można dla podkreślenia estetyki zachować ich pierwotny kształt, ale jedynie naciąć poszczególne kawałki tak, aby każdy uczestnik nie miał problemu z ich wyjęciem. Do słodkości obowiązkowo podaje się łopatki do ciast, małe talerzyki deserowe, serwetki oraz widelczyki.

Odpowiednio serwowane napoje gorące

Ciepłe napoje Masters Catering Warszawa podaje tylko w eleganckich filiżankach, najlepiej białych lub kremowych. Obowiązkowe są podstawki oraz małe łyżeczki. Cukier stosujemy tylko w wersji kostkowanej – do wyboru są różne kształty kostek, zaś mleko przelewa się do eleganckich mleczników.

Serwowana kawa i herbata, podana w odpowiednim garniturze kawowym czy herbacianym z pewnością urzekną uczestników bankietu i zachęcą do ich spróbowania. Ważna jest temperatura kawy i herbaty. Powinna ona oscylować w granicach 80-90 stopni Celsjusza. Tylko wówczas nie tarci ona swojego bukietu smaków i aromatu.

Bufet i ciekawie podane dania gorące oraz surówki

W przypadku dań barowych trendem wykorzystywanym przez Masters Catering Warszawa są kociołki lub też eleganckie zamykane pojemniki utrzymujące ciepło. Wygodnym i ciekawym pomysłem jest elektryczny grill, z którego każda z osób może wybrać dla siebie mięso o idealnej temperaturze i stopniu wysmażenia.

Sałatki oraz surówki to bardzo ważny element eleganckich bankietów. Dlatego też warto, aby były one podane w szklanych półmiskach, o nietypowym kształcie – kwadratu czy rombu. Nie ma potrzeby ozdabiania tego typu potraw, ale warto jest zadbać o to, aby każda surówka czy sałatka posiadała składniki układane warstwowo tak, aby wszystkie komponenty i akcenty, które się w niej znajdują, były widoczne i prezentowały się okazale, z każdej strony półmiska.

Jak gustownie podawać śledzie i ryby?

Śledzie oraz dania z ryb można podać w dwóch wersjach. Jako element kanapek bankietowych, składnik tortilli oraz w formie ryby w galarecie, pieczonych kawałków czy zawijanych w rulon matiasów. Ważne jest, dobre odsączenie ryby z nadmiaru wody czy oleju. Ryb nigdy nie rozdrabniamy. Małe szprotki, rybę w galarecie, rolmopsy czy kawałki owoców morza po prostu układamy na paterach i ozdabiamy np. plastrami cytryny czy limonki. Dania na ciepło serwujemy w odpowiedniego rodzaju pojemnikach tak, aby utrzymywać ich odpowiednią temperaturę i wszystkie wartości odżywcze oraz smakowe.

Masters Catering to firma, dla której kluczową kwestią jest dbanie o najlepszej jakości produkty, które pochodzą wyłącznie od sprawdzonych dostawców. Dzięki temu, każde danie czy napój oczarują zebranych na bankiecie gości i urzekną ich swoim smakiem oraz aromatem.