Dlaczego warto zdecydować się na catering weselny?

Przyjęcie weselne to uroczystość, która wymaga szczególnej oprawy. Nie może na niej zabraknąć przede wszystkim dobrego jedzenia. Odpowiednio skomponowane i przygotowane menu wprawi gości w zachwyt i będzie stanowić gwarancję świetnej zabawy. Dlaczego catering na wesele to jedna z najlepszych opcji? Jak go wybrać, aby serwowane przekąski i dania podbiły podniebienia gości?

Catering weselny – dlaczego warto?

Jedzenie to jeden z najistotniejszych elementów wesela. Nie tylko wprawia gości w dobry nastrój, ale również dostarcza im energii do zabawy. Smaczne i atrakcyjnie podane dania na długo pozostają w pamięci zaproszonych osób i niejednokrotnie są uznawane przez nich za najmocniejszy punkt przyjęcia weselnego. Nic więc dziwnego, że serwowane potrawy mają dla Pary Młodej szczególne znaczenie.

Niestety w gąszczu weselnych przygotowań i ferworze emocji łatwo przeoczyć to, co najważniejsze. Żeby zadbać o najwyższą jakość jedzenia podczas uroczystości, warto zdecydować się na catering weselny. Dlaczego to dobra opcja?

Catering na wesele:

 • dociera tam, gdzie inni nie mogą. Skromny obiad weselny w domu? A może uroczystość w  plenerze, rustykalnej stodole lub zabytkowym zamku, gdzie nie ma zaplecza gastronomicznego? Nie ma problemu! Profesjonalna firma cateringowa dostarczy jedzenie w dowolne miejsce,
 • oferuje wysoką jakość dań – przygotowywane w ramach cateringu potrawy są nie tylko smaczne, ale i estetycznie podane. To duże porcje, przygotowane ze świeżych składników. Serwowane dania mają odpowiednią temperaturę i docierają we wskazane miejsce zgodnie z ustalonym harmonogramem,
 • zapewnia różnorodność wyboru i indywidualne podejście. Tradycyjny obiad, grill lub szwedzki stół? A może wszystko naraz? Decydując się na catering weselny, Państwo Młodzi mogą wybierać spośród setek przekąsek, dań głównych i deserów, a także sposobów ich przygotowania. Profesjonalna firma cateringowa będzie w stanie zaproponować różnorodne potrawy, zarówno na ciepło, jak i na zimno. Zaoferuje nie tylko tradycyjną kuchnię weselną, ale również nietypowe jedzenie, które podbije kubki smakowe nawet najbardziej wymagających gości,
 • oferuje dodatkowe usługi. Przygotowanie i dostarczenie smacznych dań to niejedyne zadania, jakie można powierzyć firmie cateringowej w związku z organizacją przyjęcia weselnego. Dużą popularnością cieszy się też profesjonalna obsługa wesela. W jej ramach kelnerzy serwują dania, nakładają przekąski i parzą kawę. Jednym słowem: czuwają nad tym, aby żadnemu z gości niczego nie zabrakło.

Profesjonalny catering ślubny obejmuje także usługi doradztwa. Państwo Młodzi mogą bowiem mieć problemy z wyborem weselnego menu. Fachowcy rozwieją wszelkie wątpliwości i dopasują potrawy do charakteru i specyfiki uroczystości. Firma cateringowa niejednokrotnie oferuje też wynajem stołów i zastawy stołowej, co zwalnia Parę Młodą z dodatkowych poszukiwań.

Katering weselny cieszy się coraz większym wzięciem. Stanowi bowiem atrakcyjną alternatywę dla potraw weselnych przygotowywanych tradycyjnie. Sprawdzi się on niezależnie od tego, czy organizujesz skromny, acz uroczysty obiad weselny, imprezę w plenerze czy też wesele na kilkaset osób.

Catering na wesele – co jest ważne?

Zorganizowanie cateringu weselnego to nie lada wyzwanie. Dlatego zadanie to należy powierzyć specjalistom. To gwarancja najwyższej jakości potraw. Oprócz smaku i wyglądu potraw liczy się również to, aby dotarły one we wskazane miejsce na czas. Profesjonalna firma cateringowa zajmie się całą logistyką, dzięki czemu serwowane dania będą miały odpowiednią temperaturę.

Co ważne, weselne menu należy dostosować nie tylko do upodobań Pary Młodej, ale i gości. Dlatego catering weselny powinien zawierać nie tylko klasyczne dania, ale też potrawy bezglutenowe, wegetariańskie i wegańskie. Firma cateringowa z doświadczeniem nie będzie mieć też żadnych problemów z przygotowaniem jedzenia bez laktozy.

Dania na weselu warto też dostosować do pory roku, w której odbywa się uroczystość. Ciężkie, rozpływające się pod wpływem temperatury desery nie będą dobrym rozwiązaniem latem. Zimą natomiast nieodpowiednie będzie zaserwowanie chłodnika czy też lodów.

Jak wybrać catering na wesele?

Dania weselne muszą zachwycać nie tylko smakiem, ale i wyglądem. Dlatego wybór odpowiedniego cateringu weselnego powinien być poprzedzony wnikliwą analizą. Jakie aspekty należy sprawdzić, aby mieć pewność, że serwowane jedzenie podniesie rangę uroczystości?

 1. Opinie w internecie i referencje. Analiza opinii w internecie i referencji otrzymanych od dotychczasowych klientów pozwala wstępnie wybrać te firmy cateringowe, którym warto lepiej się przyjrzeć.
 2. Wieloletnie doświadczenie. Im dłużej firma cateringowa działa na rynku, tym lepiej. Sugeruje to bowiem, że podmiot ma bogate doświadczenie, a oferowane przez niego dania na wesele są wysokiej jakości i odpowiadają zmieniającym się gustom klientów.
 3. Degustacja. Nikt nie lubi kupować kota w worku. Dlatego Para Młoda powinna umówić się na degustację potraw. Pozwala to ocenić, czy smak serwowanych dań oraz ich wygląd odpowiada indywidualnym wymaganiom narzeczonych. Profesjonalna firma cateringowa zaserwuje przykładowe menu, co ułatwi wybór.

Ile kosztuje catering na wesele?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje catering weselny. Na cenę wpływa bowiem wiele czynników, w tym:

 • liczba gości,
 • czas trwania przyjęcia,
 • liczba i rodzaj serwowanych potraw,
 • zakres świadczonych usług.

Najczęściej jednak koszt cateringu ślubnego mieści się w przedziale 100-300 zł na osobę.

Czy catering na wesele się opłaca?

Catering na wesela to opłacalna opcja. W jego cenie Państwo Młodzi otrzymują wysokiej jakości przekąski i potrawy, które są zgodne z ich wymaganiami – zarówno pod względem smaku, jak i wyglądu. To smaczne potrawy, wykonane ze świeżych i starannie wyselekcjonowanych składników.  Odpowiednio doprawione i atrakcyjnie podane. W efekcie są w stanie spełnić oczekiwania nie tylko Pary Młodej, ale również najbardziej wymagających gości.

Organizacja przyjęcia weselnego wcale nie musi być kłopotliwa, jeśli ma się u boku sprawdzonego partnera. Profesjonalna firma cateringowa zadba o wszelkie szczegóły związane z przygotowaniem potraw na tę szczególną uroczystość. Dzięki temu Para Młoda będzie mogła zająć się celebrowaniem swojego szczęścia.