Dlaczego warto zdecydować się na catering na Wielkanoc?

Wielkanoc to w tradycji chrześcijańskiej jedno z najważniejszych świąt. Poprzedzone 40-dniowym postem skłania nie tylko do refleksji, ale również radosnego przeżywania Zmartwychwstania Jezusa. To dlatego w świąteczne dni spotkamy się z bliskimi przy stołach, by celebrować wspólnie spędzone chwile. Bez znakomitych potraw nie ma jednak mowy o świętowaniu. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na catering wielkanocny. Dlaczego to dobra opcja?

Catering wielkanocny: jak przygotować idealny posiłek dla rodziny?

Święta wielkanocne wymagają szczególnej oprawy. Niestety żmudne przygotowania mogą zniszczyć całą świąteczną atmosferę. Na szczęście, aby przyrządzić idealne posiłki dla rodziny, wcale nie trzeba spędzić wielu godzin w kuchni. Wystarczy zdecydować się na catering wielkanocny. Firmy cateringowe przyjmują zamówienia już na kilkanaście dni przed świętami. Można więc bez pośpiechu skomponować menu wielkanocne, tak aby odpowiadało ono upodobaniom rodziny.

Oferta wielkanocna cateringu obejmuje przede wszystkim smaczne potrawy na uroczyste śniadanie wielkanocne. Żur z kiełbasą, zupa chrzanowa na wędzonce, jajka faszerowane, pasztet, schab na zimno czy też mazurek to tylko wybrane propozycje dań, które mogą zagościć na świątecznym stole.

Wielkanocny brunch może składać się zarówno z tradycyjnych dań, jak i mniej popularnych potraw. Coraz więcej rodzin decyduje się zamówić wege śniadanie wielkanocne. Dzięki temu bliscy, którzy nie jedzą mięsa i produktów odzwierzęcych, mogą skosztować pysznych dań, nie tracąc w kuchni ani minuty na ich przygotowania.

Catering wielkanocny: idealny sposób na świętowanie!

Oferta wielkanocna cateringu obejmuje nie tylko dania na wielkanocne śniadanie, lecz szereg innych przekąsek, potraw i deserów, które można zaserwować na świątecznym stole. Wielkanoc sprzyja bowiem spotkaniom w rodzinnym gronie. Żeby nie tracić z nich ani chwili, warto zdecydować się na catering. To idealny sposób na świętowanie. Dlaczego? Catering na Wielkanoc:

 • zwalnia z konieczności skomponowania menu na Święta wielkanocne i przygotowania potraw, co może być szczególnie wymagające, jeśli wśród gości znajdują się wegetarianie, weganie lub osoby borykające się z nietolerancjami pokarmowymi. Profesjonalni kucharze wiedzą, jak przygotować dania wielkanocne, aby odpowiadały każdemu,
 • oszczędza czas i nerwy – Wielkanoc nie musi wiązać się z nieustającą krzątaniną i stresem. Firma cateringowa wyręczy Cię w przygotowaniach i na czas dostarczy smaczne potrawy, przekąski i desery,
 • daje gwarancję smaku – dania wielkanocne są bowiem przygotowywane z najwyższą starannością. Nie tylko świetnie smakują, ale również atrakcyjnie wyglądają. Są przygotowywane ze świeżych, lokalnych produktów, a dodatek aromatycznych ziół wydobywa z nich wszystko, co najlepsze,
 • jest dopasowany do indywidualnych potrzeb – firma cateringowa skomponuje i przygotuje spersonalizowane menu wielkanocne. Profesjonalni kucharze przyrządzą nie tylko dania klasyczne i wegetariańskie, lecz także potrawy wielkanocne dla cukrzyka lub osoby borykającej się z celiakią.

Wielkanocne potrawy na wynos – co zamówić?

Menu cateringowe obejmuje najczęściej klasyczne przekąski wielkanocne i dania główne. Zgodnie z tradycją, na świątecznym stole powinno zagościć 12 potraw wielkanocnych. Zalicza się do nich:

 • żur z kiełbasą i jajkiem,
 • zupa chrzanowa na wędzonce,
 • jajka faszerowane,
 • biała kiełbasa z chrzanem lub ćwikłą,
 • pasztet,
 • sałatka jarzynowa,
 • schab ze śliwką,
 • mięso w galarecie,
 • mazurek,
 • babka,
 • sernik,
 • makowiec.

Na tym jednak nie koniec. Na świątecznym stole pojawić się mogą różnorakie przystawki wielkanocne, np. śledzie, tatar z łososia, tymbaliki drobiowe czy też sałatka świąteczna z rzeżuchą, a także wyjątkowe dania główne, takie jak kaczka pieczona, polędwiczka wieprzowa czy też dewolaj. Coraz częściej zamawiane są również potrawy wegetariańskie i wegańskie oraz dania wielkanocne FIT.

Usługi cateringu wielkanocnego – nie tylko przygotowanie i dostawa potraw

Catering na Wielkanoc najczęściej obejmuje przygotowanie i dostawę świątecznych dań. Część firm cateringowych oferuje również dodatkowe usługi. Jedną z nich jest możliwość wypożyczenia zastawy stołowej i wynajmu stołów oraz krzeseł. To świetna opcja, jeśli Święta wielkanocne spędza się w dużym gronie. Niektóre podmioty oferują także opcję dekoracji stołów.

Wielkanocny catering – gdzie zamówić świąteczne potrawy?

Żeby wielkanocne potrawy zachwycały smakiem i wyglądem, ich przygotowanie należy powierzyć sprawdzonej firmie cateringowej. Jeśli po raz pierwszy zamawiasz dania na Święta wielkanocne, możesz kierować się opiniami innych. Użyteczne informacje znajdziesz w internecie. Zweryfikuj również doświadczenie podmiotu. Jeżeli to możliwe, udaj się na degustację. Wówczas upewnisz się, czy menu wielkanocne spełni Twoje oczekiwania.