Jednym z głównych zadań każdej firmy jest pozyskiwanie nowych klientów. To właśnie od tego zależy, czy przedsiębiorstwo będzie się dalej rozwijać i czy ma dobrą perspektywę na przyszłość. Żeby tak było, konieczne jest zadbanie o wizerunek firmy, w każdym aspekcie, także w zakresie organizacji różnego rodzaju imprez, spotkań czy konferencji. W takiej sytuacji jedzenie serwowane podczas wydarzeń również musi być bez zarzutów. Potrzebny jest zatem profesjonalny catering biznesowy.

Catering biznesowy – na spotkania wysokiej rangi

Każda firma posiada w swoim kalendarzu przynajmniej kilka ważnych wydarzeń. Może to być przeprowadzka i otwarcie nowej siedziby, świętowanie jubileuszu, doroczna gala czy ważna konferencja z udziałem wybitnych gości. Organizacja każdego z tych spotkań wiąże się z wieloma tygodniami planowania, szykowania oprawy i dopracowywania szczegółów. Catering biznesowy od zaufanej i sprawdzonej firmy to gwarancja dobrego jedzenia, wyrafinowanego smaku, ale również profesjonalnej obsługi, dostosowanej do rangi wydarzenia. Menu na tego typu eventy powinno być dopasowane do okoliczności. Mogą się w nim znaleźć eleganckie przystawki, koreczki, ale też posiłki na ciepło czy wykwintne desery. Jeśli w planach mamy organizację bankietu firmowego, to fachowy catering może zadbać również między innymi o podanie szampana gościom. Przygotuje też posiłki ustalone dokładnie pod liczbę planowanych gości; nawet jeśli będzie to kilkadziesiąt czy kilkaset osób. Zwłaszcza w przypadku tak dużych wydarzeń warto zdecydować się na profesjonalny catering biznesowy, żeby mieć pewność, że podoła temu trudnemu zadaniu i odpowiednio zaopiekuje się wszystkimi zebranymi.

Wyjazdy integracyjne z dobrym cateringiem biznesowym

Sporą popularnością cieszą się mniejsze bądź większe spotkania dla pracowników, które mają pozwolić im lepiej się poznać, przełamać bariery, a w konsekwencji sprawić, żeby lepiej im się współpracowało na co dzień. Przedsiębiorstwa organizują kilkugodzinne wypady za miasto, albo weekendowe wyjazdy. W planie często jest wiele atrakcji, jak wspólne zabawy, spływy kajakowe i gry zespołowe. Jest też, rzecz jasna, moment na spędzenie czasu przy wspólnym posiłku. Firma może zamówić w takiej sytuacji posiłki na dowóz bezpośrednio do miejsca, w którym odbywa się takie spotkanie. Jeśli ma ono bardziej rekreacyjną formę, dobrze sprawdzą się różnego rodzaju kanapeczki, szybkie przekąski czy dietetyczne sałatki podane w wygodnym opakowaniu. Jeżeli jednak wybrana została integracja w formie przesiadywania na sali, z tańcami i zabawą, menu na takie wydarzenie będzie wyglądać zupełnie inaczej. Można na początek wybrać przekąski, potem zupy, obiad, ale też kolację na ciepło i desery.

Catering biznesowy – zamów na codzienne posiłki dla pracowników

Catering biznesowy to także dobre rozwiązanie dla firm, które chcą zapewnić swoim pracownikom obiad w czasie przerwy na lunch. Wystarczy zamówić wtedy odpowiednią liczbę posiłków, które przyjadą do siedziby przedsiębiorstwa w ściśle określonym czasie. Pod uwagę mogą być wzięte także upodobania smakowe osób, które z tych obiadów będą korzystać. I dlatego można wybrać między innymi dania wegetariańskie czy takie, które nie będą zawierać produktów mlecznych. Można zdecydować się na stałą formę zamawiania takich posiłków, jako codzienne lunche. W grę wchodzą również wydarzenia jednorazowe, jak na przykład w przypadku konferencji lub szkolenia. Wtedy firma cateringowa szykuje dania na przerwę kawową lub obiadową, w wygodnej formie, ponieważ często są to posiłki jedzone na szybko, nawet na stojąco, kiedy jednocześnie prowadzone są kuluarowe rozmowy.

Fachowa obsługa, skorzystaj z polecanej firmy cateringowej

Nawet jeżeli jedzenie przygotowane przez firmę cateringową będzie bez zarzutów, to dla dopełnienia całości konieczna jest też obsługa przez profesjonalny personel. Osoby, które się tym zajmują, powinny wyróżniać się wyczuciem odpowiednim do rangi spotkania, ale też wysokim poziomem kultury osobistej. Mają być pomocne, ale jednocześnie nie mogą się narzucać obecnym gościom. Jeśli te kryteria zostaną spełnione, będziemy mieć pewność, że nasze wydarzenie biznesowe będzie można zaliczyć do udanych.