Catering wigilijny – dlaczego warto się zdecydować?

Choć kolacja wigilijna ma postny charakter, suto zastawiony stół stanowi jej obowiązkowy element. W wielu polskich domach gorączkowe przygotowania rozpoczynają się już z samego rana, a nawet na kilka dni przed Wigilią. Skutecznie odbiera to magię Świąt Bożego Narodzenia i sprawia, że trudno się nimi nacieszyć. Tymczasem okazuje się, że można inaczej – prościej i bez stresu. Wystarczy zdecydować się na catering wigilijny. Dlaczego to dobra opcja?

Catering wigilijny – świąteczne dania na wynos

Kolacja wigilijna to jedna z najpiękniejszych świątecznych tradycji. Stanowi świetną okazję, by zebrać się w gronie rodziny oraz przyjaciół i celebrować wspólne chwile. Wymaga jednak sporych przygotowań, zwłaszcza jeśli ma w niej uczestniczyć wiele osób. Najczęściej oznacza to konieczność spędzenia praktycznie całej Wigilii w kuchni.

Żeby zdążyć ze wszystkim na czas, niektórzy rozpoczynają przygotowania nawet na kilka dni przed kolacją. Tymczasem można prościej. Wystarczy zamówić świąteczne dania. Dlaczego catering wigilijny to dobry pomysł?

  1. Po pierwsze, oszczędza czas. Decydując się na catering wigilijny, nie musisz spędzać całego dnia na żmudnych przygotowaniach. Możesz odetchnąć i skupić się na tym, co najważniejsze – rodzinie i przyjaciołach. Catering wigilijny to świetna opcja dla osób zapracowanych, które nie mogą sobie pozwolić na długie przygotowania, a jednocześnie nie chcą
  2. Po drugie, zadowoli nawet najbardziej wymagających gości. Catering na Wigilię jest przygotowywany przez profesjonalnych kucharzy, którzy wykorzystują świeże i starannie wyselekcjonowane składniki. W efekcie dania zachwycają smakiem i wyglądem. Decydując się na tę opcję, masz więc pewność, że potrawy zadowolą nawet najbardziej wymagających gości.
  3. Po trzecie, można go dostosować do indywidualnych potrzeb. Menu wigilijne wcale nie musi być tradycyjne. Coraz większą popularnością cieszą się dania wegetariańskie i wegańskie, np. seleryba, tofurnik czy też bezmięsny bigos.

Wybierając catering wigilijny, nie tylko oszczędzisz czas, ale również zadbasz o różnorodność potraw na stole. Bez obaw o jakość możesz też przetestować potrawy, których samodzielne wykonanie było poza Twoim zasięgiem z uwagi na brak umiejętności kulinarnych bądź czasu. Przygotują je bowiem za Ciebie profesjonalni kucharze, co stanowi gwarancję smaku.

Catering wigilijny dla klientów indywidualnych i firm

Oferta cateringu wigilijnego jest skierowana nie tylko do klientów indywidualnych, ale również firm. Wigilia firmowa to coraz powszechniejsza praktyka. Stanowi ona doskonałą okazję, aby podziękować pracownikom za wkład wnoszony w rozwój firmy. Świetnie integruje i zacieśnia więzi w zespole. Wymaga jednak szczególnej oprawy.

Żeby uroczystość odbyła się bez niespodzianek, warto zdecydować się na catering wigilijny. Przygotowane przez wykwalifikowanych kucharzy potrawy zostaną dowiezione we wskazane miejsce w określonym czasie. Dzięki temu będą pyszne i świeże. Jeśli zależy Ci na tym, aby dania zachowały swoją temperaturę przez dłuższy czas, zamów je w specjalnych podgrzewaczach.

Catering na Wigilię – smaczne potrawy na święta

Chociaż według tradycji na wigilijnym stole ma zagościć 12 potraw, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na ich mniejszą lub większą liczbę. Menu wigilijne proponowane przez firmy cateringowe jest niezwykle różnorodne i obejmuje m.in.:

  • przystawki, np. karp w galarecie, tatar z łososia, śledź marynowany, ryba po grecku, sałatka jarzynowa, świąteczny pasztet,
  • zupy, w tym barszcz czerwony z uszkami faszerowanymi, barszcz biały z ziemniakami, grzybową z łazankami czy też krem z podgrzybków,
  • dania główne, np. smażony karp, dorsz pieczony, pierogi z kapustą i grzybami, krokiety, polędwiczki wieprzowe, kaczkę pieczoną,
  • desery, w tym kutię, sernik, miodowniki, pierniczki,
  • dodatki, np. buraczki zasmażane, sos tatarski.

Przygotowanie kolacji wigilijnej wcale nie musi być żmudnym obowiązkiem, który odbiera radość ze Świąt Bożego Narodzenia. Wystarczy zdecydować się na sprawdzony catering na Wigilię. To świetne rozwiązanie nie tylko dla klientów indywidualnych, którzy nie chcą spędzić w kuchni większości wolnego, ale również dla firm. Decydując się na rzetelną firmę cateringową, otrzymasz przepyszne jedzenie z dostawą wprost do domu lub biura.