Urodziny dziecka to wyjątkowy dzień w roku, nie tylko dla solenizantki lub solenizanta, ale również dla rodziców. Często jednak nie mogą oni należycie świętować wydarzenia, gdyż to na ich barkach spoczywa odpowiedzialność za organizację przyjęcia. Jeśli odbywa się ono w domu, jest to tym większe wyzwanie. Dlaczego catering na urodziny dziecka to dobry pomysł? Jakie dania główne i przekąski dla dzieci na imprezę zaserwować, aby uroczystość zakończyła się sukcesem?

Catering na urodziny dla dziecka w domu – dlaczego to dobra opcja?

 Impreza urodzinowa dla dzieci organizowana we własnym domu to spore wyzwanie. To, że jesteś u siebie, nie musi oznaczać, że będziesz panować nad sytuacją. Już na wstępie możesz jednak ułatwić sobie przygotowanie przyjęcia. Wystarczy, że zdecydujesz się na catering urodzinowy. Dlaczego to dobra opcja?

 1. Oszczędność czasu. Decydując się na catering na urodziny dziecka, nie musisz planować menu, robić zakup, ani gotować. Wszystkim zajmą się profesjonalni kucharze. Dzięki temu oszczędzisz ogrom czasu.
 2. Gwarancja smaku. Dzieci to jedni z najbardziej wymagających gości. Doświadczony kucharz z firmy cateringowej będzie wiedzieć, jak podbić podniebienia najmłodszych.
 3.  Atrakcyjność wizualna potraw. Kucharze z firmy cateringowej zadbają o to, aby serwowane dania i przekąski dla dzieci na urodziny w domu były atrakcyjne wizualne. Zachęci to nawet największego niejadka do spróbowania zaserwowanych potraw.
 4.  Dopasowanie do indywidualnych preferencji. Dzieci często cierpią na różnego rodzaju alergie pokarmowe. Kucharze z firmy cateringowej będą wiedzieć, jak skomponować pyszne dania i przekąski na urodziny dziecka, które nie będą zawierały zakazanych alergenów.

Przekąski na urodziny dziecka – co można przygotować, by zachwycić podniebienia dzieci?

 Przyjęcie urodzinowe dla dziecka rządzi się swoimi prawami. Króluje na nim zabawa. Dlatego przekąski na imprezę dla dzieci powinny dawać się łatwo chwycić i szybko zjeść. Co przygotować na urodziny dla najmłodszych gości? Dobrze sprawdzą się m.in.:

 • paluchy z serem,
 • wytrawne babeczki,
 • pizzerinki,
 • kolorowe kanapki,
 • tosty,
 • parówki w cieście drożdżowym,
 • ślimaki z ciasta francuskiego.

Urodziny dziecka – pomysły na dania główne

 W menu na urodziny dziecka w domu nie powinno zabraknąć dania głównego. Jeśli szukasz uniwersalnego pomysłu na obiad dla dzieci, postaw na potrawy z piersi kurczaka. Kotlety siekane, nuggetsy czy też de volaille z frytkami na pewno przypadną do gustu najmłodszym gościom. Dobrym wyborem będzie także pizza. Klasyk z pieczarkami, szynką i serem sprawdzi się najlepiej.

Doświadczenia naszych klientów przekonują, że przyjęcie urodzinowe dla dzieci organizowane w domu może być udaną imprezą. Nie warto jednak przygotowywać wszystkiego na własną rękę. Najwięcej czasu zaoszczędzisz, jeśli zdecydujesz się na catering urodzinowy. To wygodna opcja, dzięki której zachwycisz najmłodszych.