Przechodzisz na emeryturę? A może zmieniasz pracę z innych powodów? Impreza pożegnalna to świetny sposób, by podziękować współpracownikom i przełożonym za wspólnie spędzony czas. Na własną rękę trudno jednak zorganizować atrakcyjne przyjęcie. Szczególnie problematyczne może okazać się przygotowanie potraw, które uświetnią wydarzenie. Żeby oszczędzić czas, warto zdecydować się na catering na pożegnanie w pracy. Dlaczego to dobra opcja? Jakie menu będzie odpowiednie?

Dlaczego warto wybrać catering na pożegnanie w pracy?

 Zdarza się, że w firmie nawiązujemy kontakty na całe życie i budujemy silne relacje nie tylko z kolegami, ale i przełożonymi czy też klientami. W takim wypadku naprawdę warto zorganizować przyjęcie pożegnalne. To miły gest, który podkreśli nie tylko Twoje zaangażowanie i życzliwość, ale również profesjonalizm. O czym warto pamiętać, aby zrobić dobre wrażenie i docenić współpracowników?

Niezależnie od tego, czy pożegnanie w pracy organizujesz w firmie, własnym domu czy też restauracji, wyśmienita kuchnia to podstawa udanego przyjęcia. Nie tylko uświetni ona imprezę, ale również sprawi, że zaproszeni współpracownicy poczują się docenieni.

  1. Gwarancja jakości i menu dopasowane do indywidualnych potrzeb. Wybierając catering, masz pewność, że otrzymasz smaczne i atrakcyjnie wyglądające potrawy, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających gości. Dzięki szerokiemu wyborowi bez trudu dopasujesz jadłospis do charakteru imprezy i indywidualnych potrzeb zaproszonych współpracowników.
  2.  Dostawa wprost do biura, domu lub lokalu. Jeśli w domowej lub firmowej kuchni nie masz warunków, aby przygotować danie dla dużej liczby współpracowników, decydując się na catering, nie musisz się tym przejmować. Zamówione dania otrzymasz pod wskazany adres.
  3.  Profesjonalna obsługa. Serwis kelnerski nie mieści się w tradycyjnym zakresie obowiązków cateringu. Niemniej coraz więcej firm oferuje go za dodatkową opłatą. To wygodne i praktyczne rozwiązanie, które pozwoli Ci miło spędzić chwile ze współpracownikami, bez obaw że nie zostaną obsłużeni na czas.

Co podać na pożegnanie w pracy? Przykładowe menu

 Skomponowanie menu na przyjęcie z okazji pożegnania ze współpracownikami to wymagające zadanie. Potrawy muszą nie tylko wyśmienicie smakować, ale również świetnie wyglądać. Należy także pamiętać, że zaproszeni goście mogą mieć różne preferencje kulinarne, a nawet borykać się z nietolerancjami pokarmowymi. Dlatego ważne jest, aby zawczasu poznać ich upodobania i potrzeby, a także zadbać o szeroki wybór potraw, tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Co więc podać na pożegnanie w pracy?

Przystawka na imprezę pożegnalną

 Tatar z polędwicy wołowej podawany z chlebem z własnego wypieku

Roladka z kurczaka nadziewana morelami w galarecie

Tatar z pomidora z grzanką skropioną oliwą

Carpaccio z buraka z twarogiem mleka sojowego

Zupa na pożegnanie w pracy

 Rosół z makaronem

Zupa borowikowa z grzankami z mozzarellą

Krem z brokułów z pestkami dyni

Barszcz czerwony z uszkami

Danie główne z okazji przyjęcia pożegnalnego

 Polędwiczki wołowe w sosie z leśnych grzybów

Kotlet De volaille z pieczonymi ziemniakami

Stek z kalafiora z frytkami z batatów

Wegańskie zielone curry z cukinią i szparagami

Szwedzki stół na pożegnanie w pracy

 Na przyjęciu z okazji pożegnania w pracy nie powinno również zabraknąć zimnych przekąsek. Nie tylko zaspokoją one tzw. mały głód współpracowników, ale również będą świetnie wyglądać. W efekcie uświetnią imprezę. Najlepiej, jeśli będą to przekąski do zjedzenia na raz. W imprezowym menu nie może jednak zabraknąć sałatek. Na dobre wpisały się one w polską tradycję biesiad przy stole. Jaką sałatkę i inne przekąski podać, by uświetnić ostatni dzień w pracy?

Zimny bufet – pomysły

 Profesjonalna firma cateringowa przygotuje i dostarczy doskonałe dania na zimno, które będą prawdziwą ozdobą przyjęcia. Oto przykładowa lista przekąsek, które sprawdzą się doskonale na imprezie pożegnalnej ze współpracownikami.

  1. Kanapki bankietowe w różnych konfiguracjach (z szynką, pasztetem, serem, łososiem, grillowaną cukinią)
  2. Koreczki, tartinki, mini wrapy
  3. Paluchy z ciasta francuskiego mozzarellą
  4. Nadziewane kominki z ciasta francuskiego
  5. Sałatka warzywna w cykorii
  6. Deska serów i wędlin
  7. Galaretki drobiowe i wieprzowe
  8. Terrina
  9. Sałatka warstwowa z tuńczykiem

Co na pożegnanie w pracy zamiast ciasta?

 Kolejnym obowiązkowym punktem imprezy pożegnalnej w pracy jest ciasto. Czy jednak na pewno jest ono niezbędne? Jak się okazuje, nie. Można je bowiem zastąpić innymi słodkościami, takimi jak:

  • lody,
  • galaretki z owocami i bitą śmietaną,
  • ciastka na patykach (cake pops),
  • fontanna czekoladowa,
  • karmelizowane gruszki z orzechami,
  • musy owocowe,
  • gofry.

Tort na pożegnanie w pracy to kolejny świetny pomysł na deser. Nie tylko będzie znakomicie wyglądał, ale przede wszystkim uświetni ostatni dzień w firmie. Z powodzeniem może zastąpić ciasta i inne słodkości lub stanowić ich uzupełnienie.

Odejście z pracy wcale nie musi być smutne i trudne. Wręcz przeciwnie. Może to być radosne wydarzenie, które stanowić będzie ukoronowanie chwil spędzonych z kolegami. Przyjęcie nie musi jednak odbywać się w restauracji. Można je z powodzeniem zorganizować w pracy lub prywatnym domu. Żeby zdążyć ze wszystkim na czas i nie martwić się jakością serwowanych dań, warto zdecydować się na catering na pożegnanie w pracy. To dobry pomysł, dzięki któremu zachwycisz współpracowników.

Nie wiesz, co podać na imprezie pożegnalnej? W Masters Catering opracujemy i przygotujemy wyjątkowe menu, które uświetni ostatni dzień ze współpracownikami i będzie znakomitą formą podziękowań za wspólnie spędzony czas.