Chcesz zorganizować chrzciny dziecka w domu, jednak obawiasz się, że w wirze przygotowań zapomnisz o tym, co najważniejsze? Nie musisz wszystkiego robić samodzielnie. Postaw na catering i uwolnij się od gotowania. Przeczytaj artykuł i sprawdź, czy to opcja dla Ciebie.

Catering na chrzciny – czy warto się na niego zdecydować?

 Chrzciny w domu to spore wyzwanie logistyczne. Nawet jeśli chcesz zaprosić niewielu gości, przygotowanie przyjęcia będzie wymagać od Ciebie sporego nakładu pracy. Zamiast jednak od razu rezygnować z pomysłu zorganizowania uroczystego obiadu w domu i szukać restauracji, zastanów się, jak możesz ułatwić sobie to zadanie i które z czynności oddelegować, by zyskać więcej czasu dla najbliższych. Jeśli wybór padnie na gotowanie, catering to najlepszy sposób, by przy minimum wysiłku podać gościom pyszne jedzenie.

1. Oszczędność czasu. Jeśli zamówisz catering na przyjęcie z okazji chrzcin dziecka, nie musisz szukać przepisów na wystawne potrawy, komponować menu, robić zakupów, ani spędzać wielu godzin w kuchni na gotowaniu i późniejszym sprzątaniu. Wystarczy, że wybierzesz firmę cateringową, skontaktujesz się z nią i zapytasz o wolne terminy, a następnie ustalisz jadłospis i pozostałe szczegóły cateringu. Zajmie Ci to nieporównywalnie mniej czasu niż przygotowywanie dań na własną rękę.

 

2. Wygoda. Jeśli zdecydujesz się na zamówienie cateringu, organizacja przyjęcia z okazji chrzcin będzie Cię kosztować mniej wysiłku, zwłaszcza jeśli wybierzesz dodatkową opcję serwisu kelnerskiego. Na rynku działają bowiem firmy cateringowe, które w ramach swoich usług zapewniają także profesjonalną obsługę przyjęcia. To wygodne rozwiązanie, które pozwoli Ci w pełni cieszyć się chwilami z najbliższymi.

 

3. Gwarancja smaku. Chrzciny to ważna uroczystość. Dlatego wymagają szczególnej oprawy. Profesjonalni kucharze zadbają o to, aby menu składało się ze smacznych i atrakcyjnie wyglądających potraw. Do ich przygotowania użyją świeżych składników pochodzenia lokalnego i aromatycznych przypraw. Dzięki temu nawet najbardziej wymagający goście zachwycą się nimi.

 

4. Dopasowanie do wymagań zaproszonych gości. Profesjonalna firma cateringowa jest w stanie przygotować zarówno menu mięsne, jak i przystawki oraz potrawy wegetariańskie, bezglutenowe czy też pozbawione laktozy. Wystarczy, że przedstawisz wymagania zaproszonych gości firmie cateringowej, a ta zajmie się przygotowaniem odpowiednich dań.

Gdy organizujesz rodzinne przyjęcie w domu, największym wyzwaniem najczęściej okazuje się przygotowanie menu dla dzieci. Najmłodsi goście potrafią być bowiem szczególnie wybredni. Firma cateringowa zadba o to, aby na stole pojawiły się potrawy, które trafią w dziecięce gusta, np. nuggetsy z kurczaka.

 

5. Różnorodność serwowanych dań. Rzetelny dostawca cateringu przedstawi Ci różne propozycje potraw na chrzciny w domu. Możesz wybierać zarówno z opcji budżetowych, jak i zdecydować się na droższe jedzenie. To, na co się zdecydujesz, zależy od budżetu, jaki chcesz przeznaczyć na menu na chrzciny. Pamiętaj, dzięki różnorodności serwowanych dań zyskasz pewność, że nikt nie odejdzie od stołu głodny. Każdy bowiem znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.

 

Zorganizowanie przyjęcia z okazji chrzcin to duże przedsięwzięcie wymagające nie tylko czasu, ale i określonej przestrzeni. Trudy logistyczne ujawnią się, zwłaszcza gdy masz małe mieszkanie, a nie chcesz wykluczyć nikogo z rodziny. W takiej sytuacji przygotowanie i przechowywanie posiłków może okazać się wręcz niemożliwe. To kolejny argument, by na chrzcinach podać gościom potrawy dostarczone przez firmę cateringową. Dzięki temu nie musisz martwić się, że nie będziesz mieć miejsca, by przygotować i przechowywać potrawy.

Catering to jedno z rozwiązań, dzięki którym organizacja przyjęcia w domu z okazji chrztu dziecka będzie łatwiejsze. Na Twoje życzenie specjaliści mogą zająć się różnorakimi przygotowaniami do uroczystego obiadu – nie tylko skomponują menu i przygotują przystawki, dania główne i desery, które zachwycą nawet najbardziej wymagających gości siedzących przy stole, ale również zagwarantują obsługą kelnerską, a nawet wynajmą zastawę stołową. To spore ułatwienie. Prawda?

Chrzciny w domu, nie w restauracji? Ile kosztuje zorganizowanie chrzcin na własną rękę, a ile catering?

 Samodzielna organizacja chrzcin często jest uznawana za najtańszą opcję. Tak naprawdę jednak trudno określić jej ostateczny koszt, zwłaszcza że najczęściej nie wlicza się do niego opłat za zużyte media czy też wynagrodzenia za Twoją pracę. Dużo zależy od liczby zaproszonych gości. Klasyczny obiad tylko dla najbliższych będzie zdecydowanie tańszy niż przygotowanie imprezy na kilkadziesiąt osób.

Ile kosztuje catering na chrzciny?

 Cena cateringu waha się od 70 do nawet 180 zł za osobę i jest uzależniona nie tylko od liczby zaproszonych gości, ale również rodzaju dań. Duże, wystawne chrzciny z obsługą kelnerską będą kosztować więcej niż zorganizowanie małego, rodzinnego przyjęcia, gdzie serwowaniem dostarczonych potraw zajmą się rodzice.

Główna przewaga zamówienia cateringu na przyjęcie z okazji chrztu nie tkwi jednak w jego cenie, lecz w tym, że od razu znasz koszt przyrządzenia potraw i masz gwarancję jego niezmienności. Dzięki temu nie musisz obawiać się, że organizacja chrzcin wymknie Ci się spod kontroli finansowej i przerośnie przyjęty budżet.

Jeśli wyprawiasz przyjęcie na własną rękę i gotujesz w domu, możesz jedynie wstępnie oszacować koszty, które się z tym wiążą. Zawsze bowiem pojawiają się niezaplanowane wydatki, które drenują budżet. Ostateczną cenę jedzenia przygotowanego samodzielnie poznasz więc dopiero po zakończeniu imprezy.

Chrzest to ważna uroczystość nie tylko dla dziecka, ale i całej rodziny. Wbrew pozorom aby wydarzenie miało szczególną oprawę, nie musi odbywać się w lokalu. Z powodzeniem możesz zorganizować chrzciny w domu. Niezbędne wsparcie otrzymasz od firmy cateringowej, która wyręczy Cię w skomponowaniu i przygotowaniu wyjątkowego menu na przyjęcie. Dzięki temu spędzisz więcej czasu z dzieckiem i najbliższymi.

Masz w planach zorganizowanie chrzcin w domu i szukasz sprawdzonego cateringu? Skontaktuj się z nami!